Tüm zamanlar UTC+03:00

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 6 mesaj ] 
  Yazıcı görüntüsü

2011-2012 Antalyaspor Transfer Gündemi
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 18 May 2011 21:04 
Yönetim İstifa
Kullanıcı avatarı

Web sitesi: http://www.redsoldiers.org
Sezon bitmeden ilk transfer haberi geldi.

Alıntı:
MEHMET ÖZDİLEK, İLK TRANSFERLERİ AÇIKLADI ...
MedicalPark Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, gelecek sezonun takımını oluşturmak için şimdiden içte ve dışta transfer çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Mehmet Özdilek, yaptığı açıklamada, transferlerle ilgili çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini, görüştükleri ve ön anlaşma yaptıklarımız futbolcuların bulunduğunu belirtti.

Özdilek, ''Transfer çalışmalarımız içte ve dışta devam ediyor. Bucasporlu Musa Aydın ve Eskişehirsporlu Doğa Kaya ile anlaştık. Musa ve Doğa ile ön anlaşma yaptık. Yollarımız ayıracağımız, bünyemize yeni katacağımız oyuncular var. Ayrıca yabancı oyuncular bulunuyor'' dedi.

Takım kalitesini bir üst seviyeye çıkarmayı arzuladıklarını söyleyen Özdilek, şöyle devam etti:

''Gelecek sezon için yabancı kontenjanımızı doldurmak istemiyoruz. Yurt dışında görüştüğümüz iki kaliteli yabancı oyuncuyu transfer etmek istiyoruz. Ama maliyetleri biraz pahalı. Görüşmelerimiz sürüyor. İnşallah onları da takıma katarız. ligler bitince 20 günlük ara var. sonra sezonu açacağız. Bu nedenle sezonu açmadan transfer çalışmalarını da bitirmek istiyoruz.''

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 16:10 
[S]iyahLa [B]eyaz gibi [S&B]
Kullanıcı avatarı

Web sitesi: http://haznedarlisuat.blog.com/
Konum: BEŞİKTAŞLILIK süleyman seba gibi üzülebilmek ve sevinebilmektir
mehmet eren antalyaspor'a gitmiş ve bence çok iyi bir transfer. antalyaspor'a hayırlı olsun.

HER ZAMAN, HER YERDE, KENDİMDEN BİLE ÖNCE BEŞİKTAŞ !

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Haz 2011 16:28 
biz geldik
Kullanıcı avatarı

Doğa bence gayet iyi transfer,şahsen çok beğeniyorum futbolunu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2011 19:38 
Keltepe
Kullanıcı avatarı

ANSFER : "MEHMET EREN BOYRAZ"
MedicalPark Antalyaspor'un flaş transferi Mehmet Eren Boyraz ile 2 yıllık sözleşme imzalandı.

Kırmızı-beyazlı ekiple sözleşme imzaladıktan sora Mehmet Eren şunları söyledi:
"Profesyonelliğe ilk adım attığım yere geri dönüyorum. Mutluyum. Galatasaray ve Trabzon'da dahil bir çok teklif vardı ama Antalyaspor'un yaklaşımı ve eski kulübüm olmasından dolayı tercih ettim.

11 yıl önce Antalya'ya geldiğimde Abdurrahman Amca (Arıcı) beni Antalyaspor'a kazandırmıştı.Şimdi tekrar yuvama dönüyorum. Başkanımız, Mehmet Hoca ve Abdurrahman amca (Arıcı) çok istediler. Kıramayacağım insanlara hayır diyemezdim.

Antalya'dan giderken tecrübesizdim, şimdi daha olgun ve tecrübeli bir futbolcu olarak geri dönüyorum. Son yıllarda istikrarlı bir yapısı olan Antalyaspor'a yeni katılan arkadaşlarımızda daha etkili olacağımıza inanıyorum."

İmza töreninde bulunan Abdurrahman Arıcı, "11 yıl önce üniversite eğitimi için Mehmet Eren, Antalya'ya gelmişti. Babası da benim gibi doktor. Mehmet Eren'in babası benim sınıf arkadaşımdı. 11 yıl önce olduğu gibi tekrar Antalyaspor'a kazandırdığımız için mutluyuz. Kulübümüze hayırlı olsun" dedi.

As Başkan Hüseyin Acarlıoğlu'nun yanı sıra yöneticiler Tahsin Aksoy, Salih Peker, Mehmet Akıncıoğlu ve Emin Altıner imza töreninde yer aldılar. Daha önce Kepezspor'da yöneticilik yaptığını hatırlatan Acarlıoğlu, "O zaman Mehmet Eren ile birlikteydik. Çok iyi oynuyordu. Transfer teklifleri alıyordu. Kadromuzda 2 yıl tutabildik. Kendisiyle çok güzel anılarımız var. Aydınspor'a attığı golü unutamam. Antalyaspor'da ustalık dönemini geçirecek. Tekrar Antalya'ya dönmesinden mutluyuz. Takımımıza katkısı olacak bir futbolcuyu renklerimize bağladık" dedi.

Mehmet Eren Boyraz Hakkında Bilgilendirme

11 Ekim 1981 doğumlu Mehmet Eren Boyraz, 18 yaşındayken üniversite eğitimi için geldiği Antalya'da, MedicalPark Antalyaspor kapılarını açmış ve altyapısına transfer etmişti.

2000-2001 sezonunda kırmızı-beyazlı ekibin PAF takımında forma giyen Mehmet Eren 21 maçta attığı 8 golle dikkatleri çekti.

Ancak, o sezon sonu Antalyaspor'un küme düşmesi, büyük bir borç bataklığına saplanması nedeniyle o dönem altyapıda oynayan oyuncular ile yollar ayrılmış Mehmet Eren de Antalya'nın 2.Lig'deki temsilcisi Kepezspor'a transfer olmuştu.

Mehmet Eren, Kepez'de 2 sezon boyunca başarılı şekilde forma giydi ve rakip filelere 19 gol atarak transfer piyasasında dikkat çekti.

22 yaşında Galatasaray'ın pilot takımı Beylerbeyi'ne transfer olan Mehmet Eren, ilk sezonunda 14, ikinci sezonunda ise 20 gol atarak çıkışını sürdürdü.

Galatasaray, Mehmet Eren'i 2005-2006 sezonunda 2.Lig'de mücadele eden Eskişehirspor'a kiraladı. Mehmet Eren 11 gol atarak Eskişehirspor'un şampiyon olmasında önemli bir katkı yaptı.

Süper Lig takımlarının dikkatini çeken Mehmet Eren'i Galatasaray kulübü takas ile Kayseri'ye verdi. Kayseri'de ilk olarak Erciyesspor'da forma giyen Eren, takımının Türkiye Kupası finali oynamasında etkili oldu. Kupada 3 ve ligde 1 gol atarak sezonu tamamlayan Mehmet Eren sonraki sezonda Kayserispor'a transfer oldu.

2007-2008 sezonundan itibaren Kayserispor'da forma giyen Mehmet Eren, takım kaptanlığına kadar yükseldi.

Kariyerine santrafor olarak başlayan ve attığı gollerle dikkat çeken Mehmet Eren, Erciyesspor ve Kayserispor takımlarında kanatlar oynadı. Sağ ve sol kanadın yanı sıra zaman zaman sağ bekte oynayan Mehmet Eren, çabuk ve süratli bir futbolcu olarak tanınıyor.

Mehmet Eren'in Kayserispor'da ki istatistikleri şöyle,

2010 - 11 / 30 maç / 3 gol / 3 asist
2009 - 10 / 32 maç / 3 gol / 6 asist
2008 - 09 / 37 maç / 3 gol / 7 asist
2007 - 08 / 31 maç / 4 gol / 4 asist

Zamanında Antalyaspor'un elinden kaçırdığı önemli bir değer olan Mehmet Eren için antalyasporum.com'da da geçmiş yıllarda sık sık bahsedilmişti. Bugün Kırmızı-beyazlı ekibe resmen imza atacak olan Mehmet Eren, yuvasına geri dönüyor. Kayseri macerasına kadar oyaadığı kulüplerde santrafor olarak forma giyen Eren'in hücum hattının her mevkisinde oynayabilme özelliği ile kırmızı-beyazlı ekibe ciddi katkıda bulunması bekleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2011 19:38 
Keltepe
Kullanıcı avatarı

Bu sezon takım iyi oluyor gibi..En azından tecrübeli topçular ile devam edilecek bu aşı tutarmı tutmaz mı görücez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2011 09:27 
Keltepe
Kullanıcı avatarı

Futbolda sezon bitince futbolseverin en çok ilgilendiği konu transfer.

Bazıları futbol sezonunda ilgi gösteremediği diğer branşlara yönelse de transferi, dedikoduları, görüşmeleri mutlaka takip ediyor.

Antalyaspor taraftarı da elbette en az diğer takımların taraftarları gibi merak ediyor gelecek sene hangi oyuncuların kırmızı-beyaz formayı giyeceğini.

Peki transferi çok merak edenler illa ki gazetecilerin haber yapmasını mı beklemeli?

Ben şimdi onlar için bazı ipuçları vereceğim. Dolayısıyla belki bu sezon geçti ama bundan sonraki sezonlar için hafızalarının bir köşesinde bulunsun.

Öncelikle birinci aşama, bir önceki sezonun takımını iyi bilmek, muhtemelen hangi mevkilere transfer yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak gerekiyor.

İkinci aşama, hangi takıma transfer yapılacaksa, o kulübün ekonomik yapısı, geçmişte yaptığı transferler, gelecekle ilgili kısa ve uzun vadeli hedefleri ve öncelikleri az çok bileceksiniz.

Takımda transferi teknik adamın mı yöneticinin mi yaptığı da not defterinizin bir köşesinde yazılı olacak.

Antalyaspor için örnek verecek olursak; en belirgin özellik bonservisi elinde olan futbolcular.

Şimdi çok basit bir eşleştirme yaparsak; hangi mevkie transfer yapılacağını ve bonservisi elinde olan oyuncuları biliyorsanız, zaten Antalyaspor için 2, en fazla 3 yerli alternatif bulursunuz. Diğer detayları da (ekonomi, vizyon, öncelikler, diğer talipliler gibi) devreye sokarsanız, isim kendiliğinden ortaya çıkar.

Yani aslında sırf bu kadar bilgiyle bile transferi herkesten önce bilirsiniz.

Örneğin; geçenlerde Mehmet Eren’in transferi sırasında taraftarlara internetten 3 ipucu verildi. Yerli, İstanbul’dan değil, Tita’nın alternatifi. İlk cevap Mehmet Eren oldu.

Yani takip eden biliyor.

Söz konusu oyuncu yabancı ise, iş biraz daha karışık. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacak. Biraz da istihbarat sahibi olmalısınız ki çemberi daraltabilesiniz. Aksi halde gazeteleri takip etmekten başka şansınız kalmıyor.

Elbette biraz yabancı diliniz varsa, transferleri takip eden yabancı internet sitelerinden bir kaçını da biliyorsanız işiniz çok daha kolaylaşacaktır.

Bu arada sürekli isim sallayan gazetelerden de uzak durup kafanızı da karıştırmayın, benden söylemesi.

Çünkü kafadan atarlar, biri tutar ‘Biz demiştik’ derler, kesinlikle itibar etmeyin.

Önemli olan “Transfer bitti, imza bugün atılıyor” diyebilmektir.

Bazı kulüpler futbolcu için ön bilgi alırlar, bunun adı da görüşmedir ama transfer pazarlığı asla değildir.

Bu arada; ‘Bu sizin işiniz kardeşim. Arayın, bulun, yazın, biz de okuyalım’ diyorsanız sonuna kadar haklısınız ama bu da bir nevi okuyucuya hizmet sayılmaz mı?

---
Murat ÖZGEN / Akdeniz MANŞET
muratozgen@antalyasporum.com
Twitter: twitter.com/mrt_zgn

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
Style by affordable web design custom, optymailzacja pozycjonowanie seo pozycjonowanie